Dobrý den,

chtěla bych se podělit o naši zkušenost s Fincentrem Reality. 

Před necelým rokem jsme s přítelem hledali byt k pronájmu situovaný pokud možno v centru Brna. Sledovali jsme inzeráty a vytipovali si několik bytů. Celkový dojem po prohlídce většiny bytů nebyl až tak přesvědčivý jako u pěkného vybaveného byt 2 + kk na ulici Bezručova. Kontaktovali jsme proto makléřku z Fincentra Reality paní Dočekalovou a domluvili si prohlídku, po které jsme bezprostředně projevili o byt zájem. Majitelka neměla námitek, a tak se nám v krátké době podařilo najít si bydlení. Přístup paní Dočekalové hodnotíme velice kladně pro její pečlivost, spolehlivost i flexibilitu. Potřebné materiály měla vždy připravené, na schůzky chodila včas a jednání s ní bylo vždy příjemné. Nemovitost dobře znala a poskytla nám o ní a o uzavření smlouvy všechny potřebné informace. 

Netrvalo to ale příliš dlouho a přišly životní změny s nimi i plány pořídit si vlastní bydlení. Opět jsme začali sledovat inzeráty a sjednávali si prohlídky bytů. Většina brněnských bytů nevyhovovala našim představám anebo byla jejich cena příliš vysoká. Rozšířili jsme tedy hledání o mimobrněnské lokality. Při našem hledání jsme se setkali s různou kvalitou nabízených služeb realitními společnostmi. Zažili jsme neprofesionální jednání, kdy makléřka opakovaně nedodržovala naši dohodu ohledně dalšího postupu navíc s  pocitem, že se jí vnucujeme a nemá o nás zájem, stejně tak i podbízivé přesvědčování o kvalitách bytu, jehož cena tomu neodpovídala. 

Po těchto zkušenostech nás potěšil přístup paní Petra Cavallaro z Fincentra Reality, v jehož nabídce jsme našli byt 3 + kk dle našich očekávání. Domluvili jsme si prohlídku na nejbližší možný termín (bylo možné absolvovat prohlídku v neděli, což jsme vzhledem k našemu pracovnímu vytížení uvítali) a po prohlídce bytu věděli, že nepotřebujeme další čas na rozmýšlenou a rovnou projevili vážný zájem o koupi bytu. V krátkém termínu jsme podepsali blokační dohodu a postupovali dále přes několik jednání v bance ohledně převodu hypotéky. Také paní Cavallaro byla na každé naší schůzce vždy připravená, srozumitelně nám vysvětlila další postup a vždy dodržela své slovo. Aktivně nás informovala o dalších krocích a flexibilně sjednávala potřebné schůzky, což nebylo až tak jednoduché, protože koupě bytu se týkala 4 osob, přičemž jedna z nich měla ještě své zastoupení. Paní Cavallaro nás také upozorňovala, co je zapotřebí „ohlídat“ u banky, což se ukázalo být velmi praktické, neboť zde postup občas vázl.

Koupě bytu je formálně mnohem složitější proces než jeho pronájem. Ačkoli by koupě bez realitky mohla být levnější, rozhodně nelitujeme využití služeb realitní společnosti, neboť nám ušetřil spoustu starostí s vyhledáváním informací v oblasti, kde se neorientujeme, a také nám dodali jistotu při jednání.

Při předávání bytů jsme pak uvítali vzájemnou komunikaci mezi makléřkami, usnadnilo nám to zkoordinovat vlastní stěhování.

Služby, se kterými máme v rámci Fincentra reality zkušenosti, můžeme ostatním jen a jen doporučit – spolehlivé jednání ze strany jiných realitních firem nemusí být samozřejmostí. Jak paní Dočekalová, tak paní Cavallaro jsou profesionálky s příjemným vystupováním a je na ně spolehnutí. Obě jsou maximálně vstřícné a zkušené, je vidět, že mají za sebou cennou praxi.

Do budoucna máme jasno v tom, koho při koupi nebo prodeji nemovitosti kontaktovat.

Spokojení klienti

Veronika Šikolová a Petr Mičulka

Veronika Šikolová a Petr Mičulka

Prodej bytu - Brno